Sectionals
-
$2,659.95
$4,559.95
Save $1,900.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Misty-Lakes |
| Motion Type | Stationary |
| Style | Contemporary |
| Color Group | White |
| Manufacturer Color | Chalk |
| Assembly Required | No |
| DIMENSIONS | |
| Width | 154 inch(es) / 391.16 cm |
| Height | 38 inch(es) / 96.52 cm |
| Depth | 119 inch(es) / 302.26 cm |
| Weight | 469.01 lb(s) / 212.74 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Weight | 489.01 lb(s) / 221.81 kg |
| Volume | 204 cu. ft. / 5.78 cu. m. |
-
Add functionality to your home without compromising on style. This budget-friendly queen sofa sleeper has a + More
-
The crisp neutral hue and striking design details of this sofa create a living room that expertly reflects + More
-
$1,999.95
Save $830.00
$1,169.95
Modmax 92103S3 3 pc Sectional with Storage Console
(Loveseats - Stationary)Looking cool and contemporary is great. But when it comes down to it, you’re all about low-maintenance + More
-
Flaunting a trendsetting silhouette, this oversized chair puts the contemporary in your contemporary home. + More
-
This recliner invites you to a luxuriously soft lounging experience. The chic hue fits right in with + More
-
Clean lines and a streamlined silhouette define the architectural attitude of this ottoman. It's an ideal way + More
